top of page

CZEŚĆ!

zdjęcie kobiety trzymającej psa mopsa stylistka rzęs szkolenia rzęsy

Nazywam się Agata i od 2018 roku jestem stylistką rzęs.

Gdy tworzyłam tę stronę zastanawiałam się nad tym, czego chciałabyś się o mnie dowiedzieć wchodząc tutaj. Dlatego zacznę od początku - jak to się stało, że studentka prawa dziś prowadzi swój salon kosmetyczny? Pewnego dnia będąc z mamą na pedicure uznałyśmy, że fajnie byłoby w Katowicach mieć miejsce, w którym można pójść na pedicure we dwie. I choć w dzisiejszym kształcie Kopalnia nie przypomina oryginalnego zamysłu, to jest miejscem takim, jakim chcę by było :) Mnóstwo (a gdy mówię mnóstwo, mam na myśli naprawdę MNÓSTWO) pracy i serca włożyłam, żeby wszystko grało po mojemu - od muzyki, którą tak wiele z Was lubi, przez moje ukochane welurowe kanapy, po wystawkę z dyplomów i absolutnie luźny klimat.

To miejsce jest dla mnie prawdziwym centrum wszechświata, a mostkiem dowodzenia jest niewielki gabinet naprzeciwko drzwi wejściowych, w którym każdego dnia, właściwie bez większych wyjątków, zajmuję się przedłużaniem rzęs i brwiami. Z tymi rzęsami to w ogóle była miłość od pierwszego wejrzenia - zawsze miałam w sobie duszę artystki (jak to zodiakalne Ryby podobno mają w zwyczaju), więc praca angażująca manualnie stała się oczywistym wyborem. Nie porzuciłam też planów o naprawianiu świata - w 2021 roku skończyłam studia prawnicze i rozpoczęłam prace nad swoim doktoratem, a jakże, o prawach kobiet. Jest to również istotny aspekt mojego życia, pracy naukowej poświęcam się w wolnej chwili, choć ich jest w moim życiu niewiele.

Nigdy nie byłam fanką nudy, dlatego lubię swoje bardzo zajęte życie, gdzie oprócz rzęs moją największą miłością jest walka o prawa kobiet i mops Leon, bez którego świat byłby nieco bardziej uporządkowany, za to dużo mniej wesoły.

Kończąc ten nieco długi jak na mnie post (dla tych, którzy obserwują mnie na Instagramie jest oczywiste, że postuję niewiele treści, choć zawsze obiecuję poprawę) zastanawiam się jedynie, czy nie powinnam umieścić tutaj więcej autopromocji. Opowiedzieć coś o wszystkich szkoleniach, w których brałam udział? A może o zaangażowaniu w zdobywanie wiedzy o nowych technikach, sposobach na czyszczenie narzędzi czy skuteczną dezynfekcję? Te wszystkie aspekty są bardzo ważne, jednak na tej stronie postanowiłam się skupić na esencji tego miejsca - czyli na relacji między mną a klientką. Wiele przyjemności sprawia mi spędzanie każdego dnia z arcyciekawymi osobami, jakimi jesteście, a Wasze opowieści, zwierzenia i poczucie humoru sprawiają, że nawet najdłuższy dzień w pracy wydaje się mijać szybko. To dzięki szczerym relacjom udało mi się znaleźć zawodowo w tym miejscu, w którym teraz jestem i dlatego postanowiłam poświecić tę stronę pokazaniu Wam, jaka jestem ja.

I podziękowaniu Wam za to, jakie jesteście Wy.

Prowadzę własną działalność od kilku lat i wszystko nadal wydaje się nowe. Ciagle zmieniam, ulepszam i szukam dobrych rozwiązań, ale czasem jedyną słuszną opcją jest dać jakiemuś pomysłowi czas i zobaczyć, czy siądzie. Po ofercie, po instagramie, po wystroju a nawet po tej stronie internetowej widać, że ciagle coś zmieniam, bo lubię zmieniać. Ale jedna rzecz nie zmienia sie nigdy - kiedy wchodzicie do mojego salonu, zawsze witam Was ze szczerym uśmiechem na twarzy, a Wy

odpowiadacie mi tym samym. I właśnie tego

momentu, powtarzanego wielokrotnie każdego

dnia przez ostatnie 4 lata, nie zamieniłabym na

nic w świecie.

To tyle o mnie :)

Ściskam,

mgr Agata Rączka-Chodykin

bottom of page